| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T97 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3226 (8066 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | H |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
13008-070KESZVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 10% 50V 2917 |
In Stock: 0 $10.15322 |
|
13008-070MESZVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 20% 50V 2917 |
In Stock: 0 $10.15322 |
|
![]() |
M39003/01-2333Vishay / Sprague |
CAP TANT 0.047UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.16400 |
![]() |
M39003/01-2336Vishay / Sprague |
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.16400 |
![]() |
M39003/01-2336HVishay / Sprague |
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.16400 |
![]() |
M39003/01-2333HVishay / Sprague |
CAP TANT 0.047UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.16400 |
![]() |
TBJC106K020CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.16400 |
![]() |
TBJD107J016LBSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.16400 |
![]() |
TBJE336M025CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.16400 |
![]() |
TBJE686K025CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.16400 |