| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, 13008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 4 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 18mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3024 (7660 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBME108K004CRSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.10240 |
![]() |
TAZV686K025LRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.10240 |
![]() |
TAZG686J015LWSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.10240 |
![]() |
TAZH336K025LRSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.10932 |
![]() |
TAZH157K010LBSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.11450 |
![]() |
TAZG107K006LBSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.11450 |
![]() |
TAZG107K010LBSB0923Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.11450 |
![]() |
TAZG686K010LBSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.11450 |
T212A105K050CSKEMET |
CAP TANT 1UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.12000 |
|
![]() |
TBJB475K020CSSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.12130 |