| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T428 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 95mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2824 (7260 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150" (3.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | P |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | B (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-8078E/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $10.07875 |
![]() |
TAZV477K006LSLB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.07875 |
![]() |
TAZF336K010LRLB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.07875 |
13008-013KESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 1000UF 10% 6.3V 3024 |
In Stock: 0 $10.08147 |
|
13008-013MESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 1000UF 20% 6.3V 3024 |
In Stock: 0 $10.08147 |
|
![]() |
M39003/01-8237/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $10.08150 |
![]() |
M39003/01-8240/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.12UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $10.08150 |
![]() |
M39003/01-8242/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.15UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $10.08150 |
![]() |
M39003/01-8245/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.18UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $10.08150 |
![]() |
M39003/01-8247/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.22UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $10.08150 |