| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | D (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZB224K050LRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.76938 |
![]() |
TAZG686K010LRSB0724Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.77284 |
![]() |
TAZH227K010LRSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.77284 |
![]() |
TAZG476K010LRSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.77284 |
![]() |
TAZX157K010LRSB0845Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.77284 |
![]() |
TAZG107K010LRSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.77284 |
![]() |
TAZA104J050CBSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.77625 |
![]() |
TAZC105K025LBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.77625 |
![]() |
TAZB334J050CBSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 2,000 $9.77625 |
![]() |
TAZC105K025LBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.77625 |