| Type | Description |
|---|---|
| Series: | THJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 500mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Features: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZH106J035LRSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.62654 |
![]() |
TAZG685J035LRSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.62654 |
![]() |
TAZX156J035LRSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.62654 |
![]() |
TBJA105K025CRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.63463 |
![]() |
TBJB335M025CRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.63463 |
![]() |
TBJA475K025CRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.63463 |
![]() |
TBJA105K020LBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.63875 |
![]() |
TAZH476K020CRSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.64116 |
![]() |
TAZE685K020CBSB0845Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.64116 |
![]() |
TAZE685K020CBSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.64116 |