| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 150D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.068 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
150D823X9020A2BVishay / Sprague |
CAP TANT 0.082UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |
|
150D823X9035A2BVishay / Sprague |
CAP TANT 0.082UF 10% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53700 |
|
![]() |
TAZH107K010LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.53700 |
![]() |
TAZH157K010LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.53700 |
![]() |
TAZH476K010LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.53700 |
![]() |
TAZG226K015CBSB0923Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.53700 |
![]() |
TAZG107K006LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.53700 |
![]() |
M39003/01-2617/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53876 |
![]() |
M39003/01-2618/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $9.53876 |
![]() |
TBJC107K010LRSB0700Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.53876 |