T97R686M025CSA
T97R686M025CSA
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
T97R686M025CSA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Description
CAP TANT 68UF 20% 25V 3024
Category
Capacitors
Family
Tantalum Capacitors
Type Description
Series:TANTAMOUNT®, T97
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:68 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
Type:Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):100mOhm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:3024 (7660 Metric)
Size / Dimension:0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)