| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 150D |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | S |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZB474K035CBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.82750 |
![]() |
TAZF335K035CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.82750 |
![]() |
T95R106K050EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 50V 2824 |
In Stock: 0 $8.83652 |
![]() |
T95R106K050EZSSVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 50V 2824 |
In Stock: 0 $8.83652 |
![]() |
T95R106M050EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $8.83652 |
![]() |
T95R106M050EZSSVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $8.83652 |
![]() |
TAZB105K025LRSB0H23Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.83960 |
![]() |
TAZF335J035CRSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.84125 |
![]() |
TAZA224J035CBSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.84125 |
![]() |
TAZB474J035CBSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.84125 |