| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T368, UltraDip II |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 800mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.460" L x 0.250" W (11.68mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.20mm) |
| Lead Spacing: | 0.250" (6.35mm) |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZG106K025LRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.79264 |
![]() |
TAZH226J025LRSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.79264 |
![]() |
TAZG106J025LRSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.79264 |
![]() |
TAZH336J025LRSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.79264 |
![]() |
TAZH226K025LRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.79264 |
![]() |
TAZH475K050LBSZ0845Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.79450 |
![]() |
TBJD226K015CRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.80000 |
![]() |
TBJC336K016CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.80726 |
![]() |
TBJD107M004CRSB0700Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.80726 |
![]() |
TBJC476M016CRSB0700Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.80726 |