| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 12 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | C |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJC106K015CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.55856 |
![]() |
TBJD226K015CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.55856 |
![]() |
TBJE226K035CBDZ0H23Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.56350 |
![]() |
TBJE106K035CBDZ0H23Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.56350 |
![]() |
TBJD106K035CBDZ0H23Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 600 $8.56350 |
![]() |
TAZG685J025CRSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.57318 |
![]() |
TAZD225K025CBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.57318 |
![]() |
TAZH226K025CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.57318 |
![]() |
TAZG106M025CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.57318 |
![]() |
TAZD225M025CBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.57318 |