| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T97 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 35mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.173" (4.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T97R227K020ESBVishay / Sprague |
CAP TANT 220UF 10% 20V 3024 |
In Stock: 0 $8.48540 |
|
![]() |
T95D227M6R3EBALVishay / Sprague |
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $8.48540 |
![]() |
M39003/01-2702/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.68UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $8.49750 |
![]() |
M39003/01-2704/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.82UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $8.49750 |
![]() |
M39003/01-2705/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 1UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $8.49750 |
![]() |
M39003/01-2707/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 1.2UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $8.49750 |
![]() |
M39003/01-2708/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 1.5UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $8.49750 |
![]() |
M39003/01-2710/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 1.8UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $8.49750 |
![]() |
M39003/01-2711/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $8.49750 |
![]() |
M39003/01-2713/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 2.7UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $8.49750 |