| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T95 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 390mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2824 (7260 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150" (3.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJE476K035LWLZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.48098 |
![]() |
M39003/01-2649/98Vishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $8.48100 |
![]() |
TAZH476K020CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.48100 |
![]() |
TBJE476K035LBLZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.48100 |
![]() |
TAZH226J020CBSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 200 $8.48100 |
![]() |
TAZH226K020CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.48100 |
![]() |
TAZF156K020CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.48100 |
![]() |
TAZF685K020CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.48100 |
![]() |
TAZF685J020CBSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.48100 |
![]() |
M39003/01-6078/F5Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $8.48320 |