| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 150D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 125 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
150D224X0125A2BE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 0.22UF 20% 125V AXIAL |
In Stock: 0 $8.46560 |
|
150D334X0125A2BE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 0.33UF 20% 125V AXIAL |
In Stock: 0 $8.46560 |
|
![]() |
M39003/01-2336/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.47000 |
![]() |
M39003/01-2333/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.047UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.47000 |
![]() |
TBJA106J010LBSZ0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.47000 |
![]() |
TBJB335K020CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.47000 |
![]() |
TBJA105K020CBSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.47000 |
![]() |
TBJA225M020CRSB0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.47000 |
![]() |
TBJD225K050CWSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.47000 |
![]() |
TBJB475K020CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.47000 |