| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T356, UltraDip II |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1Ohm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.402" Dia (10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.740" (18.80mm) |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Manufacturer Size Code: | M |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-6197/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.43040 |
![]() |
M39003/01-6199/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.43040 |
![]() |
M39003/01-6202/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 1.8UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.43040 |
![]() |
M39003/01-6204/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.43040 |
![]() |
M39003/01-6207/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 2.7UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.43040 |
![]() |
M39003/01-6209/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.43040 |
![]() |
M39003/01-6212/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 3.9UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.43040 |
![]() |
M39003/01-6214/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 4.7UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.43040 |
![]() |
M39003/01-8163/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 5% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.43040 |
![]() |
M39003/01-8166/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.12UF 5% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.43040 |