| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T354, UltraDip II |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 800mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.402" Dia (10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.740" (18.80mm) |
| Lead Spacing: | 0.250" (6.35mm) |
| Manufacturer Size Code: | M |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
150D226X0050S2TVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.41224 |
|
![]() |
M39003/03-0404Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $8.41280 |
![]() |
M39003/03-0404HVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $8.41280 |
![]() |
M39003/03-0419Vishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $8.41280 |
![]() |
M39003/03-0419HVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $8.41280 |
![]() |
M39003/03-0421Vishay / Sprague |
CAP TANT 56UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $8.41280 |
![]() |
M39003/03-0421HVishay / Sprague |
CAP TANT 56UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $8.41280 |
![]() |
M39003/03-0422Vishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $8.41280 |
![]() |
M39003/03-0422HVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $8.41280 |
![]() |
M39003/03-0424Vishay / Sprague |
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $8.41280 |