| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 150D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 82 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | S |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJC225K035CBSZ0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.34240 |
![]() |
TBJE336K035CBSZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.34240 |
![]() |
TAZA334K035CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.34625 |
![]() |
TAZB474M035CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.34625 |
![]() |
TAZB474K035CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.34625 |
![]() |
M39003/03-0479Vishay / Sprague |
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.34900 |
![]() |
M39003/03-0479HVishay / Sprague |
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.34900 |
![]() |
M39003/03-0480Vishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.34900 |
![]() |
M39003/03-0480HVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.34900 |
![]() |
M39003/01-7209/98Vishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $8.34900 |