| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T350, UltraDip II |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1Ohm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.402" Dia (10.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.669" (17.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Manufacturer Size Code: | M |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
T95R226K050LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824 |
In Stock: 0 $8.17740 |
![]() |
T95R226K050LZSSVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824 |
In Stock: 0 $8.17740 |
![]() |
T95R226M050LZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $8.17740 |
![]() |
T95R226M050LZSSVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $8.17740 |
![]() |
TBJC475K035LRSZ0724Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.17816 |
![]() |
TAZD105K035CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.17932 |
![]() |
TAZB474M035CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.17932 |
![]() |
TAZE155K035CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.17932 |
![]() |
TAZB474K035CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.17932 |
![]() |
TAZA334K035CRSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $8.17932 |