| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TPS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1500 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 2.5 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJU337K016JRSZ0H23Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.20455 |
![]() |
TBJE477M010LRSZ0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.20455 |
![]() |
M39003/01-5295/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $6.21280 |
![]() |
M39003/01-5296/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.12UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $6.21280 |
![]() |
M39003/01-5297/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.15UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $6.21280 |
![]() |
M39003/01-5298/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.18UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $6.21280 |
![]() |
M39003/01-5299/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.22UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $6.21280 |
![]() |
M39003/01-5300/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.27UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $6.21280 |
![]() |
M39003/01-5301/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.33UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $6.21280 |
![]() |
M39003/01-5302/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.39UF 5% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $6.21280 |