| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.68 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 75 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
150D106X5035R2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 5% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $6.17100 |
|
150D126X5035R2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 12UF 5% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $6.17100 |
|
150D156X5035R2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 5% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $6.17100 |
|
150D186X5035R2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 18UF 5% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $6.17100 |
|
150D226X5035R2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 5% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $6.17100 |
|
150D396X5020R2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $6.17100 |
|
150D476X5020R2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 5% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $6.17100 |
|
150D825X5035R2TE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 8.2UF 5% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $6.17100 |
|
![]() |
TAZH685K035LRSZ0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.17100 |
![]() |
TAZH106K035LRSZ0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.17100 |