| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TPS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 95mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2924 (7361 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.148" (3.75mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | V |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZA105K010CRLZ0H24Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.14625 |
![]() |
T95R106K050CSSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 50V 2824 |
In Stock: 0 $6.15587 |
![]() |
T95R106M050CSSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $6.15587 |
![]() |
T95R156K050CSSLVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 10% 50V 2824 |
In Stock: 0 $6.15587 |
![]() |
T95R156M050CSSLVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $6.15587 |
![]() |
TAZB475K015LBSZ0945Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.15698 |
![]() |
TAZB475K015LBSZ0845Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.15698 |
![]() |
TAZB475K015LBSZ0924Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.15698 |
![]() |
M39003/03-0381Vishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $6.16000 |
![]() |
M39003/03-0381HVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $6.16000 |