| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T95 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 280mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2812 (7132 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | C |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZH106K035CRLZ0H00Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.09538 |
![]() |
TBJA476M006LRSZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.10500 |
![]() |
TBJA106M010LRSZ0H24Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.10500 |
![]() |
TBJA106M016LRSZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.10500 |
![]() |
TBJA106M010LRSZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.10500 |
![]() |
TBJA226M006LRSZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.10500 |
![]() |
TBJA336M006LRSZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.10500 |
![]() |
TBJB106M016LRSZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.10500 |
![]() |
TBJA106M006LRSZ0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.10500 |
![]() |
M39003/03-0304/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $6.10720 |