| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/3, CSR23 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 82 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
T95R157K020LZALVishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 10% 20V 2824 |
In Stock: 0 $6.07693 |
![]() |
T95R157M020LZALVishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 20% 20V 2824 |
In Stock: 0 $6.07693 |
![]() |
T95R227K016LZALVishay / Sprague |
CAP TANT 220UF 10% 16V 2824 |
In Stock: 0 $6.07693 |
![]() |
T95R227M016LZALVishay / Sprague |
CAP TANT 220UF 20% 16V 2824 |
In Stock: 0 $6.07693 |
![]() |
T95R337K016LZALVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 10% 16V 2824 |
In Stock: 0 $6.07693 |
![]() |
T95R337M016LZALVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 16V 2824 |
In Stock: 0 $6.07693 |
![]() |
T95R687K6R3LZALVishay / Sprague |
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2824 |
In Stock: 0 $6.07693 |
![]() |
T95R687M6R3LZALVishay / Sprague |
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2824 |
In Stock: 0 $6.07693 |
![]() |
T95R107K010EZALVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 10V 2824 |
In Stock: 0 $6.08025 |
![]() |
T95R107M010EZALVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 10V 2824 |
In Stock: 0 $6.08025 |