| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 199D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.378" Dia (9.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.748" (19.00mm) |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Manufacturer Size Code: | F |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJC225K035CRSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03488 |
![]() |
TBJC106K035CRSZ0700Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03488 |
![]() |
TBJD106M035CRSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03488 |
![]() |
TBJD106K035CRSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03488 |
![]() |
TBJD336M035CRSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03488 |
![]() |
TBJD156K035CRSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03488 |
![]() |
TAZB475K015LRSZ0845Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03625 |
![]() |
TAZD106K015LRSZ0845Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03625 |
![]() |
TAZB475K015LRSZ0945Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03625 |
![]() |
M39003/01-8165/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $6.03680 |