| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TPM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 75mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TPME106K050K0120Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $6.03075 |
![]() |
T95R226K050CSSSVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824 |
In Stock: 0 $6.03487 |
![]() |
T95R226K050CZALVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 50V 2824 |
In Stock: 0 $6.03487 |
![]() |
T95R226M050CSSSVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $6.03487 |
![]() |
T95R226M050CZALVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $6.03487 |
199D476X9035F6B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 35V RADIAL |
In Stock: 0 $6.03488 |
|
199D107X9020F6A1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 20V RADIAL |
In Stock: 0 $6.03488 |
|
199D107X0020F6B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 20V RADIAL |
In Stock: 0 $6.03488 |
|
199D157X0016F6B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $6.03488 |
|
199D227X0010F6B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 220UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $6.03488 |