| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T330 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 9Ohm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.230" L x 0.105" W (5.84mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.353" (8.96mm) |
| Lead Spacing: | 0.125" (3.18mm) |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/03-0304Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $5.98400 |
![]() |
M39003/03-0304HVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $5.98400 |
![]() |
M39003/03-0319Vishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $5.98400 |
![]() |
M39003/03-0319HVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $5.98400 |
![]() |
M39003/03-0321Vishay / Sprague |
CAP TANT 56UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $5.98400 |
![]() |
M39003/03-0321HVishay / Sprague |
CAP TANT 56UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $5.98400 |
![]() |
M39003/03-0322Vishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $5.98400 |
![]() |
M39003/03-0322HVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $5.98400 |
![]() |
M39003/03-0324Vishay / Sprague |
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $5.98400 |
![]() |
M39003/03-0335Vishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $5.98400 |