| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 150D |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/03-0476Vishay / Sprague |
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $5.96640 |
![]() |
M39003/03-0476HVishay / Sprague |
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $5.96640 |
![]() |
M39003/03-0477Vishay / Sprague |
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $5.96640 |
![]() |
M39003/03-0477HVishay / Sprague |
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $5.96640 |
![]() |
TBJE107K016CBSZ0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $5.96640 |
![]() |
TBJD476K016CBSZ0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $5.96640 |
![]() |
TBJC686K016CBSZ0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $5.96640 |
![]() |
TAZH156K025CWSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $5.96750 |
![]() |
TAZF685K025CWSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $5.96750 |
![]() |
TAZH156K025CWSZ0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $5.96750 |