| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T495 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 225mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | X |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Features: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-2523/99Vishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $2.98160 |
![]() |
M39003/01-2596/98Vishay / Sprague |
CAP TANT 1UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $2.98160 |
![]() |
M39003/01-2818/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $2.98160 |
![]() |
M39003/01-2820/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.12UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $2.98160 |
![]() |
M39003/01-2821/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.15UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $2.98160 |
![]() |
M39003/01-2823/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.18UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $2.98160 |
![]() |
M39003/01-2824/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.22UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $2.98160 |
![]() |
M39003/01-2826/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.27UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $2.98160 |
![]() |
M39003/01-2829/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $2.98160 |
![]() |
M39003/01-2832/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.56UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $2.98160 |