| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T350, UltraDip II |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.5Ohm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.299" Dia (7.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.402" (10.20mm) |
| Lead Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Manufacturer Size Code: | H |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TRJD685K050RRJElco (AVX) |
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917 |
In Stock: 0 $1.92676 |
|
![]() |
TPSD686K020R0070VElco (AVX) |
CAP TANT 68UF 10% 20V 2917 |
In Stock: 0 $1.92996 |
![]() |
592D106X9050R2T20HVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 50V 2824 |
In Stock: 0 $1.93050 |
![]() |
592D106X0050R2T20HVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $1.93050 |
![]() |
592D685X0050R2T15HVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2824 |
In Stock: 0 $1.93050 |
![]() |
T95X225K035EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 2910 |
In Stock: 0 $1.93050 |
![]() |
T95X225M035EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 20% 35V 2910 |
In Stock: 0 $1.93050 |
![]() |
T95X475K020EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 2910 |
In Stock: 0 $1.93050 |
![]() |
T95X475K025EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 2910 |
In Stock: 0 $1.93050 |
![]() |
T95X475M020EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 2910 |
In Stock: 0 $1.93050 |