| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 199D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.460" (11.68mm) |
| Lead Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
199D686X0010D2B1Vishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
![]() |
199D686X0010DXB1Vishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
![]() |
199D686X9010D2B1Vishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
![]() |
199D686X9010D6B1Vishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
![]() |
199D686X9010D7B1Vishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
![]() |
199D686X9010D7B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
![]() |
199D686X9010DXB1Vishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
![]() |
T95X106K016EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 16V 2910 |
In Stock: 0 $1.90190 |
![]() |
T95X106M016EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 16V 2910 |
In Stock: 0 $1.90190 |
TRJE106M050RRJElco (AVX) |
CAP TANT 10UF 20% 50V 2917 |
In Stock: 0 $1.90960 |