| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T491 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 600mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | X |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T491X476K025AHKEMET |
CAP TANT 47UF 10% 25V 2917 |
In Stock: 0 $1.89900 |
|
T491X477K004AHKEMET |
CAP TANT 470UF 10% 4V 2917 |
In Stock: 0 $1.89900 |
|
T491X686K025AHKEMET |
CAP TANT 68UF 10% 25V 2917 |
In Stock: 0 $1.89900 |
|
199D226X0025D6A1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
|
199D107X06R3D2B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
|
199D107X9003D2B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 3V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
|
199D107X96R3D2B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
|
199D107X96R3D6B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
|
199D186X9025D6B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 18UF 10% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |
|
199D226X0025D2B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $1.90080 |