| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TPS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
T95Y106K020HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 20V 2910 |
In Stock: 0 $1.86037 |
![]() |
T95Y106K025HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 25V 2910 |
In Stock: 0 $1.86037 |
![]() |
T95Y106M020HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 20V 2910 |
In Stock: 0 $1.86037 |
![]() |
T95Y106M025HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 25V 2910 |
In Stock: 0 $1.86037 |
![]() |
T95Y476K004HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.86037 |
![]() |
T95Y476K6R3HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2910 |
In Stock: 0 $1.86037 |
![]() |
T95Y476M004HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 4V 2910 |
In Stock: 0 $1.86037 |
![]() |
T95Y476M6R3HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 2910 |
In Stock: 0 $1.86037 |
![]() |
T95Y685K025HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2910 |
In Stock: 0 $1.86037 |
![]() |
T95Y685M025HZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2910 |
In Stock: 0 $1.86037 |