| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TPS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 16 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TPSD157K010H0100Elco (AVX) |
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.81830 |
|
TPSD227K006H0100Elco (AVX) |
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.81830 |
|
595D106X9035D8TVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917 |
In Stock: 0 $1.81830 |
|
595D107X0016D8TVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.81830 |
|
595D107X9016D8TVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917 |
In Stock: 0 $1.81830 |
|
595D127X0010D8TVishay / Sprague |
CAP TANT 120UF 20% 10V 2917 |
In Stock: 0 $1.81830 |
|
595D226X9025D8TVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917 |
In Stock: 0 $1.81830 |
|
595D227X06R3D8TVishay / Sprague |
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917 |
In Stock: 0 $1.81830 |
|
595D336X0025D8TVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917 |
In Stock: 0 $1.81830 |
|
595D336X9025D8TVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917 |
In Stock: 0 $1.81830 |