| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, TM3 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 4 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 500mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
T95S335K010EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 1507 |
In Stock: 0 $1.81610 |
![]() |
T95S335K016EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 10% 16V 1507 |
In Stock: 0 $1.81610 |
![]() |
T95S335M010EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 20% 10V 1507 |
In Stock: 0 $1.81610 |
![]() |
T95S335M016EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 20% 16V 1507 |
In Stock: 0 $1.81610 |
![]() |
T95S475K6R3EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 4.7UF 10% 6.3V 1507 |
In Stock: 0 $1.81610 |
![]() |
T95S475M6R3EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 4.7UF 20% 6.3V 1507 |
In Stock: 0 $1.81610 |
![]() |
T95S685K004EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 10% 4V 1507 |
In Stock: 0 $1.81610 |
![]() |
T95S685M004EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 6.8UF 20% 4V 1507 |
In Stock: 0 $1.81610 |
![]() |
T95V156K004EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 10% 4V 1410 |
In Stock: 0 $1.81610 |
![]() |
T95V156M004EZSLVishay / Sprague |
CAP TANT 15UF 20% 4V 1410 |
In Stock: 0 $1.81610 |