| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TPS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 65mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
173D225X5050WE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 5% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.77044 |
|
173D275X9050XE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 2.7UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.77044 |
|
173D335X0050XE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.77044 |
|
173D335X9050XE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.77044 |
|
173D395X9050XE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 3.9UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.77044 |
|
173D475X0050XE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 4.7UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.77044 |
|
173D475X9050XE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 4.7UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.77044 |
|
173D225X5050WVishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 5% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.77044 |
|
173D275X9050XVishay / Sprague |
CAP TANT 2.7UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.77044 |
|
173D335X0050XVishay / Sprague |
CAP TANT 3.3UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $1.77044 |