| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TRJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 590mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | C |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
199D106X0016C2A1Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.62700 |
![]() |
199D106X0016C2B1Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.62700 |
![]() |
199D106X0016C2C1Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.62700 |
![]() |
199D106X0016C2C1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.62700 |
![]() |
199D106X0016C5B1Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.62700 |
![]() |
199D106X0016C6B1Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.62700 |
![]() |
199D106X0016C7B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.62700 |
![]() |
199D106X0016CXB1Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.62700 |
![]() |
199D106X9016C2A1Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.62700 |
![]() |
199D106X9016C2B1Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.62700 |