| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TPS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | C |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T495A335K016ATE3K0KEMET |
CAP TANT 3.3UF 10% 16V 1206 |
In Stock: 0 $0.55902 |
|
TH3D106M035C0700Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917 |
In Stock: 0 $0.55932 |
|
TH3D106M035E0700Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 35V 2917 |
In Stock: 0 $0.55932 |
|
TAJA105K035HNJElco (AVX) |
CAP TANT 1UF 10% 35V 1206 |
In Stock: 0 $0.56100 |
|
199D225X0035B2B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL |
In Stock: 0 $0.56100 |
|
199D225X0035B6B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL |
In Stock: 0 $0.56100 |
|
199D225X0035BXB1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL |
In Stock: 0 $0.56100 |
|
199D225X9035B2B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 10% 35V RADIAL |
In Stock: 0 $0.56100 |
|
199D225X9035B6B1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 10% 35V RADIAL |
In Stock: 0 $0.56100 |
|
199D225X9035BXB1E3Vishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 10% 35V RADIAL |
In Stock: 0 $0.56100 |