| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IDSS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Socket to Cable |
| Number of Positions: | 32 |
| Number of Rows: | 1 |
| Pitch - Connector: | 0.100" (2.54mm) |
| Pitch - Cable: | 0.100" (2.54mm) |
| Length: | 0.500' (152.40mm, 6.00") |
| Features: | Position #32 Polarization |
| Color: | Gray, Ribbon |
| Shielding: | Unshielded |
| Usage: | - |
| Cable Termination: | IDC |
| Contact Finish: | Tin |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
IDSS-32-S-15.00-T-P01-G-ST2Samtec, Inc. |
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
IDSS-32-S-20.00-ST4Samtec, Inc. |
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
IDSS-32-S-20.00-T-ST3Samtec, Inc. |
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
IDSS-32-S-30.00-ST8Samtec, Inc. |
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
IDSS-32-S-36.00-T-ST4Samtec, Inc. |
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
IDSS-36-S-06.00-ST4Samtec, Inc. |
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
1002121041Woodhead - Molex |
IMPERIUM 2CKT PIGTAIL 3.0M |
In Stock: 0 $337.37867 |
![]() |
1002121051Woodhead - Molex |
PIGTAIL, 2CKT IMPERIUM PLG POL-A |
In Stock: 0 $1418.97700 |
![]() |
1002121061Woodhead - Molex |
IMPERIUM 2-CKT PIGTAIL, 5M |
In Stock: 0 $516.71267 |
![]() |
1002132041Woodhead - Molex |
IMPERIUM 2CKT DOUBLE 3.0M |
In Stock: 0 $399.37063 |