SFSD-20-28-H-03.26-D-NDX
SFSD-20-28-H-03.26-D-NDX
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
SFSD-20-28-H-03.26-D-NDX
Manufacturer
Samtec, Inc.
Description
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Category
Cable Assemblies
Family
Rectangular Cable Assemblies
Type Description
Series:Tiger Eye™ SFSD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:40
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:-
Length:0.272' (82.80mm, 3.26")