| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DLR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.068 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage Rating - AC: | 63V |
| Voltage Rating - DC: | 100V |
| Dielectric Material: | Polyester |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.492" (12.50mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 0.276" (7.00mm) |
| Applications: | General Purpose |
| Ratings: | - |
| Features: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
DMM2W4P7K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
DPM2W3P3K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
DPM6W1K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MMWA05P33K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP FILM 0.33UF 10% 50VDC AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SFD37S50K391B-FCornell Dubilier Electronics |
CAP FILM 50UF 10% 370VAC RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
WMC08S18K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP FILM 0.018UF 10% 80VDC AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
WMC08S47K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP FILM 0.047UF 10% 80VDC AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
WMC2P22K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP FILM 0.22UF 10% 200VDC AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
WMF4S68K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP FILM 0.068UF 400VDC AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
WMF6D47K-FCornell Dubilier Electronics |
CAP FILM 4700PF 10% 630VDC AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |