| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B25835 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.22 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage Rating - AC: | 1400V (1.4kV) |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Dielectric Material: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Chassis, Stud Mount |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Size / Dimension: | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.756" (70.00mm) |
| Termination: | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Applications: | Damping; Snubber |
| Ratings: | - |
| Features: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
B25835M225K7TDK EPCOS |
CAP FILM 2.2UF 10% 1.4KVAC RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B25835M2334K7TDK EPCOS |
CAP FILM 0.33UF 10% 3.4KVAC RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B25835M2474K7TDK EPCOS |
CAP FILM 0.47UF 10% 3.4KVAC RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B25835M2684K4TDK EPCOS |
CAP FILM 0.68UF 10% 3.4KVAC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B25835M2684K7TDK EPCOS |
CAP FILM 0.68UF 10% 3.4KVAC RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B25835M334K7TDK EPCOS |
CAP FILM 0.33UF 10% 1.4KVAC RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B25835M474K17TDK EPCOS |
CAP FILM 0.47UF 10% 1.4KVAC RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B25835M474K7TDK EPCOS |
CAP FILM 0.47UF 10% 1.4KVAC RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B25835M6105K7TDK EPCOS |
CAP FILM 1UF 10% 900VAC RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B25835M6224K7TDK EPCOS |
CAP FILM 0.22UF 10% 900VAC RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |