| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Memory Type: | Volatile |
| Memory Format: | DRAM |
| Technology: | SDRAM - DDR3L |
| Memory Size: | 1Gb (128M x 8) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Clock Frequency: | 933 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
| Access Time: | 20 ns |
| Voltage - Supply: | 1.283V ~ 1.45V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 95°C (TC) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 78-TFBGA |
| Supplier Device Package: | 78-FBGA (8x10.5) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MT41K64M16TW-107 IT:JMicron Technology |
IC DRAM 1GBIT PARALLEL 96FBGA |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MTFC16GJDEC-2M WTMicron Technology |
IC FLASH 128GBIT MMC 169WFBGA |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
MTFC16GJDEC-4M ITMicron Technology |
IC FLASH 128GBIT MMC 169WFBGA |
In Stock: 0 $0.00000 |
MTFC32GJDED-3M WTMicron Technology |
IC FLASH 256GBIT MMC 169VFBGA |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
MTFC32GJDED-4M ITMicron Technology |
IC FLASH 256GBIT MMC 169VFBGA |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MTFC4GACAAEA-WTMicron Technology |
IC FLASH 32GBIT MMC WFBGA |
In Stock: 0 $0.00000 |
MTFC4GLDEA-0M WTMicron Technology |
IC FLASH 32GBIT MMC 153WFBGA |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MTFC64GJDDN-3M WTMicron Technology |
IC FLASH 512GBIT MMC 169LFBGA |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
MTFC64GJDDN-4M ITMicron Technology |
IC FLASH 512KBIT MMC 169LFBGA |
In Stock: 0 $0.00000 |
MTFC8GLDEA-1M WTMicron Technology |
IC FLASH 64GBIT MMC 153WFBGA |
In Stock: 0 $0.00000 |