| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 110 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 125 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2 µA @ 83.6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5 V @ 1 A |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | E, Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
JANTXV1N746C-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 |
In Stock: 0 $7.32000 |
JANTX1N983D-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 82V 500MW DO35 |
In Stock: 0 $7.32000 |
|
JANTX1N4480Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 43V 1.5W DO41 |
In Stock: 0 $7.33200 |
|
JAN1N4957USRoving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 9.1V 5W D5B |
In Stock: 0 $7.35000 |
|
JAN1N4958USRoving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 10V 5W D5B |
In Stock: 0 $7.35000 |
|
JAN1N4959USRoving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 11V 5W D5B |
In Stock: 0 $7.35000 |
|
JAN1N4960USRoving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 12V 5W D5B |
In Stock: 0 $7.35000 |
|
JAN1N4961USRoving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 13V 5W D5B |
In Stock: 0 $7.35000 |
|
JAN1N4962USRoving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 15V 5W D5B |
In Stock: 0 $7.35000 |
|
JANTX1N4577A-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 3V 500MW DO35 |
In Stock: 0 $7.35000 |