| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/435 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2 V |
| Tolerance: | ±1% |
| Power - Max: | - |
| Impedance (Max) (Zzt): | 200 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 6.3 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA (Glass) |
| Supplier Device Package: | DO-213AA |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
JAN1N4117UR-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 25V DO213AA |
In Stock: 0 $7.27000 |
|
JAN1N4118UR-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 27V DO213AA |
In Stock: 0 $7.27000 |
|
JAN1N4119UR-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 28V DO213AA |
In Stock: 0 $7.27000 |
|
JAN1N4120UR-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 30V DO213AA |
In Stock: 0 $7.27000 |
|
JAN1N4121UR-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 33V DO213AA |
In Stock: 0 $7.27000 |
|
JAN1N4122UR-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 36V DO213AA |
In Stock: 0 $7.27000 |
|
JAN1N4123UR-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 39V DO213AA |
In Stock: 0 $7.27000 |
|
JAN1N4124UR-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 43V DO213AA |
In Stock: 0 $7.27000 |
|
JAN1N4125UR-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 47V DO213AA |
In Stock: 0 $7.27000 |
|
JAN1N4126UR-1Roving Networks / Microchip Technology |
DIODE ZENER 51V DO213AA |
In Stock: 0 $7.27000 |