| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 47 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 170 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50 nA @ 32.9 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SZMMSZ13ET1GSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
DIODE ZENER 13V 500MW SOD123 |
In Stock: 51,000 $0.05610 |
|
SZMMSZ33ET1GSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123 |
In Stock: 0 $0.05610 |
|
SZMMSZ5253ET1GSanyo Semiconductor/ON Semiconductor |
DIODE ZENER 25V 500MW SOD123 |
In Stock: 42,000 $0.05610 |
|
BZX85B11-TAPVishay General Semiconductor – Diodes Division |
DIODE ZENER 11V 1.3W DO41 |
In Stock: 0 $0.05678 |
|
BZX85B18-TAPVishay General Semiconductor – Diodes Division |
DIODE ZENER 18V 1.3W DO41 |
In Stock: 0 $0.05678 |
|
BZX85B22-TAPVishay General Semiconductor – Diodes Division |
DIODE ZENER 22V 1.3W DO41 |
In Stock: 0 $0.05678 |
|
BZX85B24-TAPVishay General Semiconductor – Diodes Division |
DIODE ZENER 24V 1.3W DO41 |
In Stock: 0 $0.05678 |
|
BZX85B27-TAPVishay General Semiconductor – Diodes Division |
DIODE ZENER 27V 1.3W DO41 |
In Stock: 0 $0.05678 |
|
BZX85B2V7-TAPVishay General Semiconductor – Diodes Division |
DIODE ZENER 2.7V 1.3W DO41 |
In Stock: 0 $0.05678 |
|
BZX85B30-TAPVishay General Semiconductor – Diodes Division |
DIODE ZENER 30V 1.3W DO41 |
In Stock: 0 $0.05678 |