| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Industrial Automation |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 5PSI (34.47kPa) |
| Output Type: | Analog Voltage |
| Output: | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy: | - |
| Voltage - Supply: | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size: | Female - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | Temperature Compensated |
| Termination Style: | Connector |
| Maximum Pressure: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 100°C |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
15 PSI-D-HGRADE-MV-ABDAmphenol |
SENSOR 15PSID MV DUAL |
In Stock: 0 $160.00000 |
|
P-3000S-501G-04Nidec Copal Electronics |
PRESSURE TRANSDUCERS |
In Stock: 0 $164.69333 |
|
![]() |
19C005PG3KHoneywell Sensing and Productivity Solutions |
PRESSURE-JZ STAINLESS |
In Stock: 0 $165.69600 |
![]() |
19C010PG3KHoneywell Sensing and Productivity Solutions |
PRESSURE-JZ STAINLESS |
In Stock: 0 $165.69600 |
![]() |
19C003PG7KHoneywell Sensing and Productivity Solutions |
PRESSURE-STAINLESS-19MM LOW PRES |
In Stock: 0 $165.69600 |
PA-750-102G-R1-1Nidec Copal Electronics |
PRESSURE TRANSDUCERS WITH AMP. |
In Stock: 0 $166.35000 |
|
PA-750-102G-R2-1Nidec Copal Electronics |
PRESSURE TRANSDUCERS WITH AMP. |
In Stock: 0 $166.35000 |
|
![]() |
PA-750-352G-R1-1Nidec Copal Electronics |
PRESSURE TRANSDUCERS WITH AMP. |
In Stock: 0 $166.35000 |
PA-750-103G-R2-1Nidec Copal Electronics |
PRESSURE TRANSDUCERS WITH AMP. |
In Stock: 0 $166.35000 |
|
PA-750-103G-R1-1Nidec Copal Electronics |
PRESSURE TRANSDUCERS WITH AMP. |
In Stock: 0 $166.35000 |