P51-75-G-D-P-4.5OVP-000-000
P51-75-G-D-P-4.5OVP-000-000
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
P51-75-G-D-P-4.5OVP-000-000
Description
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V
Output Type:Analog Voltage
Output:0.5 V ~ 4.5 V
Accuracy:±0.5%
Voltage - Supply:5V
Port Size:Male - 7/16" (11.11mm) UNF
Port Style:Threaded
Features:Amplified Output, Temperature Compensated
Termination Style:Packard, 3 Pin
Maximum Pressure:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C