| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Number of Circuits: | 1 |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Slew Rate: | 0.0042V/µs |
| Gain Bandwidth Product: | 10 kHz |
| -3db Bandwidth: | - |
| Current - Input Bias: | 15 pA |
| Voltage - Input Offset: | 100 µV |
| Current - Supply: | 1µA |
| Current - Output / Channel: | 12 mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.8V ~ 5.5V, ±0.9V ~ 2.75V |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-23-6 |
| Supplier Device Package: | SOT-23-6 |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
TLV2625IDRochester Electronics |
OPERATIONAL AMPLIFIER |
In Stock: 16,480 $1.47000 |
|
ADD8704ARU-REELRochester Electronics |
QUAD OP AMP |
In Stock: 15,000 $1.47000 |
|
TLC251ACDRRochester Electronics |
IC GP OPAMP 1 CIRCUIT 8SOIC |
In Stock: 13,686 $1.47000 |
|
AD201AHRochester Electronics |
GENERAL PURPOSE OP AMP |
In Stock: 3,787 $1.47000 |
|
MAX4080TAUA-TRochester Electronics |
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT 8UMAX |
In Stock: 2,500 $1.47000 |
|
OP77HPRochester Electronics |
OPERATIONAL AMPLIFIER |
In Stock: 2,036 $1.47000 |
|
ADD8704ARURochester Electronics |
QUAD OP AMP |
In Stock: 1,917 $1.47000 |
|
TLV2773AIDRochester Electronics |
OPERATIONAL AMPLIFIER |
In Stock: 1,700 $1.47000 |
|
TLC075IDRochester Electronics |
OPERATIONAL AMPLIFIER |
In Stock: 1,000 $1.47000 |
|
TLC085IDRochester Electronics |
OPERATIONAL AMPLIFIER |
In Stock: 1,000 $1.47000 |