| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5602, Kyocera |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Number of Positions: | 80 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | - |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 1.5mm |
| Height Above Board: | 0.047" (1.20mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
145602044000829H+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD TO BOARD 44POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
245078040001861+KYOCERA Corporation |
CONN BTB RCPT 40POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602024000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602054000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602070000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602044000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602040000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
245602620000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602060000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
245602616000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |