| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5602, Kyocera |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Connector Type: | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 16 |
| Pitch: | 0.016" (0.40mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | - |
| Contact Finish: | - |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 1.5mm |
| Height Above Board: | 0.057" (1.45mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
245602624000829H+KYOCERA Corporation |
CONN RECEPTACLE SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602034000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
245602624000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602024000829H+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD TO BOARD 24POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602016000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602030000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602070000829H+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD TO BOARD 70POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145078080001861+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD TO BOARD 80POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602054000829H+KYOCERA Corporation |
CONN BOARD TO BOARD 54POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
145602080000829S+KYOCERA Corporation |
CONNECTOR BOARD TO BOARD SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |