| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S35H |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Connector Type: | Socket, Center Strip Contacts |
| Number of Positions: | 34 |
| Pitch: | 0.014" (0.35mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | Solder Retention |
| Contact Finish: | Gold |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Mated Stacking Heights: | 0.6mm |
| Height Above Board: | 0.023" (0.59mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
AXF6B3412Panasonic |
CONN HEADER 34PIN BOARD-FPC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
AXF5B5012Panasonic |
CONN SOCKET 50PIN BOARD-FPC |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DF37NC-60DS-0.4V(75)Hirose |
CONN RECEPTACLE SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DF40C-60DP-0.4V(66)Hirose |
CONN RECEPTACLE SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DF40HC(2.5)-60DS-0.4V(66)Hirose |
CONN RECEPTACLE SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DF23NC-12DS-0.5V(71)Hirose |
CONN RCPT 12POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
BM10NB(0.8)-14DS-0.4V(73)Hirose |
CONN RECEPTACLE 14POS SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DF37NB-34DS-0.4V(73)Hirose |
CONN RECEPTACLE SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DF40C(2.0)-24DS-0.4V(31)Hirose |
CONN RECEPTACLE SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
DF37NB-50DS-0.4V(73)Hirose |
CONN RECEPTACLE SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |